Bibliofilskie podróże

Bibliofilstwo

EKSLIBRIS WIELKOPOLSKIEGO TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ KSIĄŻKI

AUTOR RYSZARD BANDOSZ

 

            We wtorek 31 stycznia 2017 r. dotarł do nas list Ryszarda Bandosza z Warszawy z niespodzianką. Ryszard Bandosz napisał:..„Proszę przyjąć ekslibris który wykonałem dla Towarzystwa jako dowód mojej sympatii dla Pana i Waszej działalności. Mam nadzieję, że ten księgoznak choć w części spełnia oczekiwania Towarzystwa bycia Jego znakiem własności”.

            List zawierał jeszcze zaproszenie na 25.lecie Warszawskiej Galerii Ekslibrisu 1992-2017 „Czar 25-lecia” oraz Katalog Wystawy Jubileuszowej pt. „Czar 25-lecia Warszawskiej Galerii Ekslibrisu 1992-2017”.

            Autor ekslibrisu WTPK Ryszard Bandosz urodził się w 1947 roku w Gryficach. Jest z wykształcenia politologiem, obecnie emerytowanym rzecznikiem prasowym Polskich Linii Kolejowych w Warszawie. Od 1974 r. zajmuje się amatorsko twórczością ekslibrisową. Na prośbę przyjaciół i znajomych wykonuje ekslibrisy, przestrzegając zasady, że znak książkowy powinien odzwierciedlać osobowość lub zainteresowanie adresata ekslibrisu. Ryszard Bandosz konsekwentnie realizuje swój program artystyczny, uczestniczy w wystawach krajowych, współpracuje z wieloma miłośnikami ekslibrisu. Jest ważną osobą dla Warszawskiej Galerii Ekslibrisu z którą współpracuje od początku Jej istnienia. W 1993, 2000 oraz 2007 roku prezentował tam swoją twórczość na wystawach indywidualnych. W 2016 r. uczestniczył w Konkursie im. Klemensa Raczaka, organizowanym przez Bibliotekę Raczyńskich. Jako autor ekslibrisu WTPK stał się przyjacielem Wielkopolskiego Towarzystwa Przyjaciół Książki, za co  składamy mu serdeczne podziękowanie.

           Kazimierz Krawiarz 

 

 

Kontakt

 

                    

 

                   

           

                nedla@o2.pl

statystyka

Projekt graficzny www.larkdesign.eu, Hiszpański z native speakerem Poznań